top of page

KULAK BURUN BOĞAZ

Hastanemiz, kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi bölümünde, vücudun üç temel duyusunu sağlayan organlarda oluşabilecek fonksiyon bozuklukları ve hastalıkları teşhis, tedavi ve izleme amacına yönelik kaliteli sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Tüm diğer kliniklerde olduğu gibi kulak burun boğaz bölümünde de yeterli deneğim ve bilgi birikimine sahip uzman hekim kadrosu ve yardımcı sağlık personeli tarafından en üst düzeyde teknolojik sistemler aracılığıyla, güven esasına dayalı kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Yıllardır kulak - burun - boğaz ve baş-boyun hastalıklarının tedavisinde sıkıntılar yaşanmakta iken, son yıllarda teknolojinin sunduğu yeni cihazlar ile bu hastalıkların tedavisinde önemli gelişmeler sağlanmıştır.

Endoskopik(görüntülü)burun kemiği ameliyatları

Burun içinde var olan veya kemik eğriliklerini görerek düzeltme ameliyatıdır.

Endoskopik(görüntülü)sinüzit ameliyatları

Sinüzite yol açan asıl faktör düzeltilip, diğer sağlam bölgelere dokunulmaz sinüslerin takılı olan ağızları açılır ve sinüslerin içi temizlenir.

Endoskopik(görüntülü)burun eti(polip)ameliyatları

Tedavi edilmemiş burun alerjisi sonucu burunda ve sinüslerde oluşan "polip" dediğimiz etlerin endoskop ile görülerek temizlenmesi ameliyatıdır.

Radyo frekans yöntemiyle burun tıkanıklığı ve horlama tedavisi;

Bu yöntemde radyofrekans cihazın oluşturulmuş olduğu yüksek frekanslı elektrik akımı bir prop yardımı ile dokulara verilerek isteğe göre bu dokularda harabiyet veya foksiyon kaybı oluşmaz Tedavi belli aralıklar da tekrarlanabilir seanslar halinde planlanır.

Horlamanın Teşhisi Uyku Bozuklukları Laboratuvarı

Polisomnografi (PSG) uyku bozukluklarının tanısında hastanın beyin dalgalarının, göz hareketlerinin, solunum faaliyetlerinin,kalp faaliyetlerinin vücut ısısının kanındaki oksijen yüzdesinin ve kas aktivitesinin (penisteki değişiklikler, özellikle ereksiyon)ölçülmesi ile yapılan incelemenin adıdır. Hastaya PSG yapılacağı gün gündüz uyumamalı, alkol almamalı ve çay kahve gibi uyku düzenini bozan içecekleri aşırı miktarda tüketmemelidir. Ayrıca yine uykunun doğal seyrini bozacak uyku verici Ya da sinir yatıştırıcı ilaçlar test günü kullanılmamalıdır.

Odyometri testi;

İşitme kayıpları, kulak çınlaması,baş dönmesi gibi bir çok durumda mevcut kulak hastalığının kulaktaki yerini ve derecesini ölçen testtir.

Timpanometri testleri;

Çocuklarda ve yetişkinlerde orta kulakta sıvı ve basınç değişiklikleri, işitme refleksi ölçümlerini beli testtir.

Alerji testleri

Alerjik rinit, astım, deri hastalıkları, protein alerjileri teşhislerinde kullanılan bir testtir.

Çocukluk çağı KBB hastalıkları

Bademcik iltihabı ve bademcik ameliyatı, geniz eti ve geniz eti ameliyatı, orta kulakta sıvı birikmesi ve kulağa tüp takılması ameliyatı, kısa dil bağı gibi.

bottom of page